Implementovali jsme do aplikace (1.1.2) i vylepšenou podporu snímání GPS polohy a práce s ní. A nejen do HELIOS Mobile, ale i do HELIOS Green. V zařízení nyní máme možnost nejen sejmout GPS na vyžádání, ale i vynuceně při uložení s nastaveno přesností a timeoutem.

 

Navíc je vylepšeno uživatelské rozhraní pro snímání a zobrazování GPS polohy. Při začátku snímání (ať již vynuceně nebo na vyžádání) je otevřeno dialogové okno s mapami a vy ihned vidíte, jakou polohu zařízení našlo, s jakou přesností, zda jde o polohu získanou z GPS, nebo Wi-Fi nebo od mobilního operátora.

Navíc si konfiguračně můžete zvolit, jestli preferujete získávat hodnoty pouze z GPS, nebo pro Vás bude dostatečná hodnota od mobilního operátora, s jakou přesností byste rádi polohu získali a jak dlouho se má zařízení zadanou přesnost pokusit dohledávat (s jakým timeoutem).

Ukázka vzhledu GPS polohy na zařízení

Pro zobrazení již získané GPS polohy je obdobně otevřeno okno s mapou, kde je poloha zobrazena. Navíc pak máte možnost, pokud máte nainstalovánu aplikaci navigace rovnou zvolit možnost Navigovat na, pomocí této vaší aplikace.

Ale to není vše. Vzhledem k tomu, že jsme přidali podporu pro GPS polohy do HELIOS Green, vytvořili jsme i tady funkcionality, které Vás jistě zaujmou. Asi nejdůležitější je možnost získat GPS polohy k adresám. Pomocí funkce "Dohledat GPS pozice podle adresy" jsou dohledány přes Google API GPS souřadnice vážící se k této adrese a jsou uloženy do HELIOS Green. Uložené souřadnice pak můžete využívat například právě pro výše zmíněné navigace anebo pro zpětné vyhodnocování sbíraných dat ze zařízení, kde tyto souřadnice můžete použít jako etalon.


11. 03. 2014