Upravili jsme vzhled mobilní aplikace tak, aby byla lépe využitelná na mobilních telefonech. Dříve jste v aplikaci měli k dispozici jak navigační menu, tak i přehledy nebo formuláře. Vzhledem k tomu, že na mobilní telefony ale disponují často menšími displeji a rozlišením, optimalizovali jsme rozlišení pro tato zařízení schováváním navigačního menu.

 

Dříve aplikace za každých okolností na mobilním telefonu vypadala takto. Vlevo navigační menu, vpravo pak samotná data. I dnes tento vzhled je k dispozici, ale jen do té doby, nežli si v navigačním stromě zvolíte příslušnou agendu.

Mobilní telefon s rozbaleným menu

Po zvolení se navigační menu schová (zasune) doleva a tím výrazně zvětší zobrazovací plochu pro samotná data a vaši  práci. Tato funkcionalita je automatická na telefonních přístrojích, ale můžete jí využívat i na tabletech, kde si režim můžete zvolit sami pomocí sponky, jak jste zvyklí z Windows programů, anebo vše nechat na "ručním" režimu, kdy je menu stále zobrazené, dokud je vy neschováte přesunutím plochy přes něj.

Mobilní telefon se schovaným menu


19. 03. 2014